BeltUpp komfortní a stabilizační pás

BELTUPP

Nový produkt

BeltUpp pás je určen pro autosedačky pro autosedačky bez vlastních pásů (tam kde se dítě připoutává již jen 3bodovým pásem z auta).

Stabilizuje dítě ve správné pozici sezení, čímž poskytuje vyšší komfort a bezpečnost během cestování autem.

Více informací

Obvykle do 5 dnů

579 Kč

Více informací

  • BeltUpp pás je určen pro autosedačky kategorie 15-36 kg, tedy pro autosedačky bez vlastních pásů (tam kde se dítě připoutává již jen 3bodovým pásem z auta)
  • BeltUpp pás je kombinovatelný s autosedačkou poutanou nejen pásem, ale i s využitím Isofixu
  • Určen pro děti od cca 15-25kg (lze jej používat i déle - dokud bude možné do něj dítě upnout)
  • Stabilizuje dítě ve správné pozici sezení, čímž poskytuje vyšší komfort a bezpečnost během cestování autem
  • Nejvíce najde své využití během dlouhých cest, kdy děti usínají a nekontrolovatelně se předklánějí z hlavové opěrky autosedačky
  • Velmi dobrý prvek pro děti rodičů, kteří požadují stále vícebodový pás
  • Pás vyvinut v Anglii a testován v souladu s normou ECE R44 anglickou výzkumnou laboratoří pro dopravu

Bezpečnostní upozornění

  • Stabilizační pás BeltUpp se používá vždy ve spojení s dětskou autosedačkou kategorie 15-36kg připoutanou 3bodovým bezpečnostním pásem nebo isofixem
  • Nikdy nepoužívejte na autosedačku, která nemá zádovou část, hlavovovou opěrku a úchyty pro 3bodový pás z každé strany hlavové opěrky
  • Použití je možné za předpokladu, že vodící třmeny pásu v hlavovce jsou uzavřeného typu. Uzavřený typ třmenu pásu má zpravidla tvar písmena uzavřeného C, případně O. Uzavřený tvar (typ) třmenu dobře vede pás okolo hlavovky a zajistí BeltUppu správnou pozici a tedy správnou bezpečnostní funkci ve spolupráci s 3-bodovým bezpečnostním pásem.

Použití BeltUpp

Uveďte dětskou autosedačku do správné pozice v autě. Oddělte 1. a 2. část BeltUppu stisknutím červené pojistky zámku pásu. Najděte spodní kotevní bod 3-bodového automobilového pásu. Zpravidla se nachází dole u sedáku na straně otevírání dveří.

Navlékněte zámek pásu (část 1. Belt Upp) pomocí spony na tento automobilový pás (začínající u kotevního bodu) tak, aby automobilový pás procházel skrz oba průvlaky této uzamykací spony. Ujistěte se, že zámek je na vnější straně automobilového pásu (směrem vpřed), aby se s ním dalo snadno manipulovat. Diagram 1 – Zámek BeltUppu umístěte směrem ven od sedadla tak, aby při používání BeltUppu netlačil do stehna nebo do klína dítěte.

fit_diag1

Nyní provlečte samonavíjecí automobilový pás v horní části autosedačky kategorie jako při běžném používání (skrz vodící úchyt v hlavové opěrce).

Uchycení 2.části BeltUppu – Schéma 2:

Navlékněte (na stejné straně otevírání dveří) kovový úchyt na 3bodový bezpečnostní pás tak, aby pás prošel až do širokého výřezu tohoto úchytu. Kovový úchyt musí být umístěn za vodícím třmenem hlavovky (za hlavovkou). Takto se automobilový pás bude bez problémů navíjet i odvíjet.

Veďte dlouhý nastavitelný pás BeltUppu za hlavovkou dětské sedačky, a provlékněte skrz vodící třmen hlavovové opěrky (protilehlý, než kudy prochází 3 bodový automobilový pás)

fit_diag2

Zvolte délku tohoto nastavitelného BeltUpp pásu tak, aby byl snadno uzamknutelný a opět uvolnitelný ze zámku (části 1. BeltUppu)

Jakmile je dítě usazeno a pás uzamčen do zámku, nastavte správnou délku tak, aby pás dítě držel v dostatečně pevném a vzpřímeném sedu. Tím zajistíte, i v případě usnutí dítěte, že bude zajištěn bezpečnější a komfortnější sed.

Dítě by nyní mělo mít díky BeltUppu přes svůj hrudník pásy do tvaru „X“ (schéma 3).

fit_diag3

 

Příslušenství

Ke stažení