Autosedačky s certifikací pro letecký provoz
Autosedačky s certifikací pro letecký provoz

Často se nás ptáte, jak je to s cestováním s malými dětmi v letadle.

Pokud chcete přepravovat dítě v jeho vlastní autosedačce, pak je třeba, aby tato autosedačka měla certifikát pro použití na palubě letecké společnosti. Pro autosedačku si pak musíte zakoupit samostatné sedadlo.

Značka TÜV "For Use in Aircraft" potvrzuje, že autosedačka je vhodná pro použití v letadle. Certifikace TÜV znamená certifikovanou bezpečnost a je uznávaná v celé Evropě.
Seznam autosedaček s certifikací pro použití na palubě letadla.

Níže uvedené letecké společnosti obecně povolují používání výše uvedených dětských zádržných systémů:

  • Lufthansa
  • Condor
  • SunExpress Deutschland GmbH
  • Lübeck Air GmbH provozovaná společností Air Alsie


Tyto autosedačky mohou akceptovat i jiné letecké společnosti. Konečné rozhodnutí o tom, zda lze dětské zádržné systémy v konkrétním letadle použít, zůstává na příslušné letecké společnosti. Pro další informace se vždy obraťte na svou leteckou společnost!


Odkazy na některé letecké společnosti:

ČSA

Ryanair

Smartwings

Vždy však platí ... informujte se u své letecké společnosti na podmínky přepravy!!!Pro ty kdo často cestují máme skvělý TIP :-)

Nachfolger HY5 (World) - protisměrná autosedačka s certifikací pro použití ve vozidlech i bez top tetheru a s certifikací pro leteckou dopravu. Lze ji složit na malou velikost, snadno přemístit mezi dvěma vozy a vzít na jakoukoliv cestu. Cestování s Nachfolger je hračka :-)

      

Dana Albrechtová
Apr 17, 2022