TOP TETHER - jak ho poznat a k čemu slouží?

TOP TETHER - jak ho poznat a k čemu slouží?

Top Tether je třetí kotevní bod pro připevnění isofixových autosedaček. Zabraňuje přetočení autosedačky v případě nehody.
Top Tether je v nových autech označen symbolem kotvy (pozor !!! neoznačená oka slouží k upevnění nákladu, nelze !!! je použít k připevnění dětské autosedačky).

Zjednodušeně - TT je vždy v prostředku isofixových ok, když popruh utahujete, pak musí jít rovnoměrně, aby sedačka byla dotažena na obou stranách stejně.


Když se podíváte z kufru na zadní sedadla, tak tam kde je střed mezi isofixovými úchyty musí být TT (pokud je někde jinde, pak to TT není a je to nákladové oko). Pokud jsou sedadla v autě víc v do boku, tak je TT na vniřní straně blatníku (ale je ve středu toho sedadla před ním). TT najdete u sedanů i na zadním platu za opěrkami a u některých aut ve stropě kufru.


Umístění TT: na zadní straně opěradla, na dně kufru, na platu pod zadním oknem, ve stropě - vždy však v ose sedadla!!POZOR!!!

U starších aut nemusí být TT úchyt značen piktogramem, ale MUSÍ o něm zmínka v návodu od auta. Právě u starších aut je třeba se vždy řídit návodem k vozidlu!!! - pokud v něm bude kotvící oko označeno a v popisu najdete informaci o tom, že do tohoto oka lze připevnit dětskou autosedačku, pak ho lze použít. Bohužel se zde stává, že toto oko není právě v ose isofixu, ale tím, že jej výrobce v návodu označí jako vhodné pro připevnění dětské autosedačky, pak jej pro toto užití právě i testoval.
Pokud si s identifikací nevíte rady, pak nás kontaktujte na e-mailu: info@centrumautosedacek.cz - rádi Vám pomůžeme :-)


Značení Top Tether u novějších vozů je stanoveno normou:

Předepsaný způsob značení je popsán zde: (str. 10, bod 5.2.4.5,b) + obr. 13 str. 51

Předpis Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (EHK OSN) č. 14 – Jednotná ustanovení týkající se schvalování typu vozidel týkající se kotevních úchytů bezpečnostních pásů, systémů kotevních úchytů ISOFIX, kotevních úchytů horního upínání ISOFIX a míst k sezení i-Size [2015/ 1406] (europa.eu)Označení Top Tether v automobilu a možná uchycení v autě:

Autosedačky, které jsou vybaveny (nebo se k nim dá dokoupit) horní upevňovací pás Top Tether:
Poled Ball-fix, Polled Y-fix, Nachfolger HY5, HY5.1, Joie Bold, Britax Advansafix a další - mohou vyžadovat rozdílnou instalaci v různých fázích růstu dítěte nebo použití autosedačky. Při instalaci je třeba vždy postupovat dle návodu k obsluze autosedačky !!!Náhled na autosedačky, které mají upevňovací pás:
(háček na popruhu se připevní do kotevního oka a pás se pak dotáhne)

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
26. 05. 2023

Přijďte s námi 1.6.2023 oslavit otevření nové prodejny a Dětský den. Pro děti máme připraven skákací hrad, doprovodný program BESIP se soutěžemi o malé dárečky. Ani dospěláci nepřijdou zkrátka. Mohou zakoupit svým miláčkům vhodnou autosedačku se slevou 15% a popovídat si o bezpečném cestování dětí. I pro ně jsme si připravili zábavu - soutěž o autosedačku Klippan Wego, polštářek Sandini a Klippan sluneční clony. Těšíme se na vás v Havlíčkově Brodě.


15. 05. 2023

Naše webové stránky mají nový modernější vzhled a mnohem lépe se nyní zobrazují na mobilech. Snad se vám také líbí a pokud máte připomínku co ještě vylepšit - napište nám na náš e-mail: info@centrumautosedacek.cz nebo na messenger.


11. 04. 2023

Nabídku jsme rozšířili o 3 bezpečnostní doplňky do auta: zpětné zrcátko, držák tabletu a značku Dítě v autě.


Více aktualit