Toto je příběh, kdy Ivan a jeho čtyřletý syn Jonáš zažili jednoho mlhavého dubnového rána cestou do školky strašlivou autonehodu.
Jejich auto se převrátilo a skončilo úplně vzhůru nohama, ale jeho čtyřletý syn jako zázrakem vyvázl bez zranění díky autosedačce Axkid Minikid 3 otočené proti směru jízdy.


Nehoda


Ivan se synem odcházeli do školky dříve než obvykle, bylo 6 hodin ráno a v klidu a pohodě jeli po velmi známé trase. Mlha venku rychle zhoustla a najednou Ivanovi zkřížilo cestu auto z pravého pruhu, které ho donutilo vyhnout se srážce tím, že sjede co nejvíce doleva. Nicméně autonehoda byla nevyhnutelná a jejich auto se převrátilo a narazilo do jiného auta, které stálo v koloně. Po celém tomto incidentu pak následovala další nehoda, když do místa nehody vjelo další auto.

Podle Ivana se to všechno odehrálo během jedné vteřiny.

Výsledek

Ivan se nejprve rozhodl zkontrolovat svého syna Jonáše. Po vystoupení z auta bočním okénkem, se Ivanovi ulevilo, když viděl, že Jonáš není zraněný, i když visí hlavou dolů, stále v autosedačce Axkid Minikid 3. Autosedačka byla po nehodě na původním místě a Ivan je přesvědčen, že to jeho syna zachránilo před horšími následky. Sanitkou byli převezeni do nemocnice, kde provedli ultrazvukové vyšetření Jonášova břicha bez nálezu.

Ivan má několik důležitých klíčových poznatků ze svého hrozného zážitku:

"Pokud bych mohl něco doporučit ostatním, určitě by to byla autosedačka orientovaná proti směru jízdy. Samozřejmě, že každá nehoda je jiná a může mít různé následky, ale v mém případě to rozhodně fungovalo. Řídím už 32 let a tohle byla moje první nehoda. Sedačku proti směru jízdy jsem použil díky Jonášově mamince, která se z různých fór dočetla, že autosedačka proti směru jízdy je mnohem bezpečnější!"


Autosedačka v původní poloze, i když je auto vzhůru nohama.


Závěrečná slova Ivana

"Sdílím svůj příběh, protože nehoda se může stát každému a to nejcennější, co máme, jsou naše děti a naše zdraví. Sedačka [proti směru jízdy] mi pomohla a možná díky mému příběhu pomůže i někomu dalšímu."

Rádi bychom poděkovali Ivanovi za to, že se s námi podělil o svůj důležitý příběh, který, doufejme, pomůže udržet více dětí bezpečně proti směru jízdy.


Zdroj: https://axkid.com/safety/rollover-crash-4-year-old-unharmed-in-axkid-minikid-3/

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
01. 01. 2024

Přejeme všem bezpečný nový rok 2024.


14. 12. 2023

14.12.2018 jsme pro vás otevřeli první prodejnu Centra autosedaček - v Čestlicích. Dnes již máme prodejen 6 a na jaře příštího roku pro vás otevřeme další. ⭐ Děkujeme, bez vás by to nešlo.


23. 11. 2023

Nevíte si rady, jak vybrat bezpečnou autosedačku pro vašeho malého cestovatele? Autosedačku lze nakoupit na pár kliknutí přes web, ale ... Bez vyzkoušení malému pasažérovi a vašemu autu, se může stát, že vyberete špatně. Udělejte si na výběr čas... přece jen vybíráte bezpečnostní prvek pro svůj malý poklad a přejete si, aby byl v co největším bezpečí. Na našich prodejnách v Praze, Havlíčkově Brodě, Brně a Ostravě vám poradíme s výběrem bezpečné a pohodlné autosedačky. Samozřejmostí je zkouš ...


Axkid Minikid 4
26. 09. 2023

Očekávaná novinka ! Švédská protisměrná autosedačka Axkid Minikid 4 schválená podle nejnovějšího předpisu R129, testovaná ve verzi Plus a umožňující jízdu proti směru jízdy až do 7 let (125 cm a 36 kg) - SKLADEM


13. 08. 2023

Příběh Leonida, možná znáte z našich stránek. Nyní Leonid, spolu s dalšími rodiči, jejichž děti zemřely nebo byly těžce zraněny v autosedačkách, vytváří partnerství, aby s pomocí ANEC, organizace zastupující práva spotřebitelů, podali k EHK OSN kolektivní výzvu.


30. 07. 2023

Ve spolupráci s kolínskou dílnou Spirála pomoci Plus vyrábíme ochranné potahy na autosedačky, bederní pásky a nově i polstrování na bezpečnostní pás auta. Všechny doplňky jsou vyrobeny v České republice.


08. 06. 2023

Tato akce je dárkem pro všechny, kteří se rozhodnou zakoupit pro své dítě bezpečnou protisměrnou autosedačku. Každý zákazník, který u nás zakoupí protisměrnou autosedačku – vajíčko, čistou protisměrku, otočku nebo obousměrku v ceně nad Kč 10.000,- dostane k nákupu sadu bezpečnostních doplňků v ceně Kč 1.990,-, ZDARMA. Sada bezpečnostních doplňků obsahuje: zpětné zrcátko CA, chránič sedadla Klippan, sluneční clony Klippan, značku Dítě v autě CA. Akce platí od 10.6.2023 do 16.7.2023.


26. 05. 2023

Přijďte s námi 1.6.2023 oslavit otevření nové prodejny a Dětský den. Pro děti máme připraven skákací hrad, doprovodný program BESIP se soutěžemi o malé dárečky. Ani dospěláci nepřijdou zkrátka. Mohou zakoupit svým miláčkům vhodnou autosedačku se slevou 15% a popovídat si o bezpečném cestování dětí. I pro ně jsme si připravili zábavu - soutěž o autosedačku Klippan Wego, polštářek Sandini a Klippan sluneční clony. Těšíme se na vás v Havlíčkově Brodě.


15. 05. 2023

Naše webové stránky mají nový modernější vzhled a mnohem lépe se nyní zobrazují na mobilech. Snad se vám také líbí a pokud máte připomínku co ještě vylepšit - napište nám na náš e-mail: info@centrumautosedacek.cz nebo na messenger.


11. 04. 2023

Nabídku jsme rozšířili o 3 bezpečnostní doplňky do auta: zpětné zrcátko, držák tabletu a značku Dítě v autě.


20. 02. 2023

Na blogu najdete článek o končící normě ECE R44, o jejím nástupci normě ECE R129


14. 02. 2023

Na blogu najdete nový článek - Nejbezpečnější způsob přepravy dětí v autě.


31. 01. 2023

Nejsou nám lhostejné osudy dětí. Tentokrát jsme přispěli na vybavení učebny stacionáře Handicap centrum Srdce, o.p.s. Chotěšice.


01. 12. 2022

Do nabídky jsme zařadili dárkové poukazy. DÁRKOVÝ POUKAZ je skvělou volbou, pokud chcete dát svým blízkým nebo známým dárek k Vánocům, narozeninám, narození miminka .... Dárkový poukaz můžeme vystavit na jakoukoliv částku. Stačí nám na e-mail info@centrumautosedacek.cz a o zbytek se již postaráme. Poukaz vám pošleme do e-mailu. Stačí si ho pak jen vytisknout. Pokud budete chtít - doplníme i libovolný text.


01. 11. 2022

V pátek 4.11.2022 pro Vás otevřeme pátou prodejnu v ČR. Prodejna se nachází v pražské čtvrti Vršovice - Bohdalec. Až do 14.11.2022 pro Vás budou připraveny zajímavé slevy (až 20%) na vybrané autosedačky. Rezervační systém je již k dispozici, můžete si zarezervovat termín konzultace. Těšíme se na Vás.


18. 10. 2022

Do nabídky jsme zařadili skvělé autosedačky od Swandoo. Mladá značka, která se svými produkty získává skvělá ocenění v bezpečnostních testech.


11. 10. 2022

Oblíbené autosedačky Klippan Dinofix a Klippan Opti129 v limitované edici Topgreen jsou novinkou v naší nabídce.


26. 09. 2022

Do nabídky jsme zařadili ochranné potahy na autosedačku Axkid Minikid 2. Šité jsou v České republice, podle našeho návrhu.


Více aktualit