Toto je příběh, kdy Ivan a jeho čtyřletý syn Jonáš zažili jednoho mlhavého dubnového rána cestou do školky strašlivou autonehodu.
Jejich auto se převrátilo a skončilo úplně vzhůru nohama, ale jeho čtyřletý syn jako zázrakem vyvázl bez zranění díky autosedačce Axkid Minikid 3 otočené proti směru jízdy.


Nehoda


Ivan se synem odcházeli do školky dříve než obvykle, bylo 6 hodin ráno a v klidu a pohodě jeli po velmi známé trase. Mlha venku rychle zhoustla a najednou Ivanovi zkřížilo cestu auto z pravého pruhu, které ho donutilo vyhnout se srážce tím, že sjede co nejvíce doleva. Nicméně autonehoda byla nevyhnutelná a jejich auto se převrátilo a narazilo do jiného auta, které stálo v koloně. Po celém tomto incidentu pak následovala další nehoda, když do místa nehody vjelo další auto.

Podle Ivana se to všechno odehrálo během jedné vteřiny.

Výsledek

Ivan se nejprve rozhodl zkontrolovat svého syna Jonáše. Po vystoupení z auta bočním okénkem, se Ivanovi ulevilo, když viděl, že Jonáš není zraněný, i když visí hlavou dolů, stále v autosedačce Axkid Minikid 3. Autosedačka byla po nehodě na původním místě a Ivan je přesvědčen, že to jeho syna zachránilo před horšími následky. Sanitkou byli převezeni do nemocnice, kde provedli ultrazvukové vyšetření Jonášova břicha bez nálezu.

Ivan má několik důležitých klíčových poznatků ze svého hrozného zážitku:

"Pokud bych mohl něco doporučit ostatním, určitě by to byla autosedačka orientovaná proti směru jízdy. Samozřejmě, že každá nehoda je jiná a může mít různé následky, ale v mém případě to rozhodně fungovalo. Řídím už 32 let a tohle byla moje první nehoda. Sedačku proti směru jízdy jsem použil díky Jonášově mamince, která se z různých fór dočetla, že autosedačka proti směru jízdy je mnohem bezpečnější!"


Autosedačka v původní poloze, i když je auto vzhůru nohama.


Závěrečná slova Ivana

"Sdílím svůj příběh, protože nehoda se může stát každému a to nejcennější, co máme, jsou naše děti a naše zdraví. Sedačka [proti směru jízdy] mi pomohla a možná díky mému příběhu pomůže i někomu dalšímu."

Rádi bychom poděkovali Ivanovi za to, že se s námi podělil o svůj důležitý příběh, který, doufejme, pomůže udržet více dětí bezpečně proti směru jízdy.


Zdroj: https://axkid.com/safety/rollover-crash-4-year-old-unharmed-in-axkid-minikid-3/

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
07. 06. 2024

Začíná období dovolených a Centrum autosedaček ve spolupráci se značkou AXKID si pro vás připravilo jedinečnou akci. Na protisměrné modely AXKID One 2, AXKID Minikid 4 a AXKID Movekid najdete největší slevu, která tu kdy byla a opakovat se nebude. Sleva 20% na všechny dostupné barevné varianty. Platí do vyprodání zásob.


Letecký den s BESIP
15. 05. 2024

1.5.2024 jsme se účastnili ve spolupráci se značkou BESIP na leteckém dni v Náměstí nad Oslavou. Děkujeme


04. 04. 2024

5.-7.4.2024 Vás zveme na veletrh For Kids, kde se na Vás budeme těšit v Hale 2 - C 25


06. 03. 2024

Rádi bychom vás přivítali v nové pobočce, v Hradci Králové, kterou pro vás budeme otevírat 12.3.2024! Velmi se těšíme na vaši návštěvu, kterou si již nyní můžete rezervovat u nás na webu.


01. 01. 2024

Přejeme všem bezpečný nový rok 2024.


Více aktualit