Ve čtvrtek v 10 hodin dopoledne se stalo něco nemyslitelného, když Rebecce zavolali z policie, že její dvouletý syn měl nehodu. Spěchala na místo činu ve stavu strachu a paniky, nevěděla, zda je její dítě zraněné nebo ne. Po příjezdu uviděla prázdnou sanitku a začala panikařit ještě víc.  

Nehoda 

Rebecca vypráví, že jejího syna vyzvedl dědeček, jako obvykle, ve čtvrtek ráno. Kvůli pracím na hlavní silnici, však musel jet po pro něj neznámých vedlejších cestách. Auto se blížilo ke křižovatce, která byla zcela nepřehledná, a přehlédlo značku dej přednost v jízdě a přejelo křižovatku, aniž by dalo přednost v jízdě. Vůz se střetl s protijedoucí dodávkou, několikrát se převrátil a přistál vzhůru nohama v mokrém příkopu u silnice.

Když Rebecca viděla svého syna, jak si šťastně hraje v policejním autě se zapnutou sirénou, a slyšela, jak hasiči vystříhali jeho dědečka z auta, měla neuvěřitelný pocit. Ulevilo se jí, když zjistila, že se jejímu synovi nic nestalo, a to díky tomu, že si vybrala autosedačku od společnosti Axkid orientovanou proti směru jízdy. Každý den děkuje svým šťastným hvězdám, že havárii přežil, a často přemýšlí o tom, co by se mohlo stát, kdyby neinvestovala do kvalitní autosedačky. 

Protisměr zachránil jejího syna 

Rebecca pevně věří, že autosedačka orientovaná proti směru jízdy měla velký vliv na bezpečnost jejího syna. Hodně investovala do nákupu jedné z nejtestovanějších sedaček na trhu, aby zajistila, že její děti budou v co největším bezpečí. Kdyby byla sedačka otočená po směru jízdy nebo méně ochranná, její syn utrpěl mnohem více zranění. 

Rebecca vždy trvala na tom, aby její děti zůstaly v poloze proti směru jízdy co nejdéle, a to i přes mnoho námitek členů rodiny, kteří trvali na tom, že je přehnaně ochranitelská.  

Nikdy nedělejte kompromisy v oblasti bezpečnosti 

To, co Rebecca zažila, je silnou připomínkou toho, jak důležité jsou autosedačky pro děti orientované proti směru jízdy. Radí ostatním rodičům, aby měli tu nejbezpečnější autosedačku, jakou si mohou dovolit, a neotáčeli děti po směru jízdy z žádného jiného důvodu, než že dítě vyrostlo z autosedačky orientované proti směru jízdy.

Závěrem lze říci, že příběh Rebeccy je připomínkou toho, že investice do vysoce kvalitní autosedačky orientované proti směru jízdy není přehnaná ochrana, ale chytré a zodpovědné rozhodnutí. V případě nehody to může být rozdíl mezi životem a smrtí. Upřednostněme bezpečnost našich dětí při cestování autem.

Zdroj: https://axkid.com/safety/att-prioritera-bakatvant-raddade-rebeccas-son/

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
01. 01. 2024

Přejeme všem bezpečný nový rok 2024.


14. 12. 2023

14.12.2018 jsme pro vás otevřeli první prodejnu Centra autosedaček - v Čestlicích. Dnes již máme prodejen 6 a na jaře příštího roku pro vás otevřeme další. ⭐ Děkujeme, bez vás by to nešlo.


23. 11. 2023

Nevíte si rady, jak vybrat bezpečnou autosedačku pro vašeho malého cestovatele? Autosedačku lze nakoupit na pár kliknutí přes web, ale ... Bez vyzkoušení malému pasažérovi a vašemu autu, se může stát, že vyberete špatně. Udělejte si na výběr čas... přece jen vybíráte bezpečnostní prvek pro svůj malý poklad a přejete si, aby byl v co největším bezpečí. Na našich prodejnách v Praze, Havlíčkově Brodě, Brně a Ostravě vám poradíme s výběrem bezpečné a pohodlné autosedačky. Samozřejmostí je zkouš ...


Axkid Minikid 4
26. 09. 2023

Očekávaná novinka ! Švédská protisměrná autosedačka Axkid Minikid 4 schválená podle nejnovějšího předpisu R129, testovaná ve verzi Plus a umožňující jízdu proti směru jízdy až do 7 let (125 cm a 36 kg) - SKLADEM


13. 08. 2023

Příběh Leonida, možná znáte z našich stránek. Nyní Leonid, spolu s dalšími rodiči, jejichž děti zemřely nebo byly těžce zraněny v autosedačkách, vytváří partnerství, aby s pomocí ANEC, organizace zastupující práva spotřebitelů, podali k EHK OSN kolektivní výzvu.


30. 07. 2023

Ve spolupráci s kolínskou dílnou Spirála pomoci Plus vyrábíme ochranné potahy na autosedačky, bederní pásky a nově i polstrování na bezpečnostní pás auta. Všechny doplňky jsou vyrobeny v České republice.


08. 06. 2023

Tato akce je dárkem pro všechny, kteří se rozhodnou zakoupit pro své dítě bezpečnou protisměrnou autosedačku. Každý zákazník, který u nás zakoupí protisměrnou autosedačku – vajíčko, čistou protisměrku, otočku nebo obousměrku v ceně nad Kč 10.000,- dostane k nákupu sadu bezpečnostních doplňků v ceně Kč 1.990,-, ZDARMA. Sada bezpečnostních doplňků obsahuje: zpětné zrcátko CA, chránič sedadla Klippan, sluneční clony Klippan, značku Dítě v autě CA. Akce platí od 10.6.2023 do 16.7.2023.


26. 05. 2023

Přijďte s námi 1.6.2023 oslavit otevření nové prodejny a Dětský den. Pro děti máme připraven skákací hrad, doprovodný program BESIP se soutěžemi o malé dárečky. Ani dospěláci nepřijdou zkrátka. Mohou zakoupit svým miláčkům vhodnou autosedačku se slevou 15% a popovídat si o bezpečném cestování dětí. I pro ně jsme si připravili zábavu - soutěž o autosedačku Klippan Wego, polštářek Sandini a Klippan sluneční clony. Těšíme se na vás v Havlíčkově Brodě.


15. 05. 2023

Naše webové stránky mají nový modernější vzhled a mnohem lépe se nyní zobrazují na mobilech. Snad se vám také líbí a pokud máte připomínku co ještě vylepšit - napište nám na náš e-mail: info@centrumautosedacek.cz nebo na messenger.


11. 04. 2023

Nabídku jsme rozšířili o 3 bezpečnostní doplňky do auta: zpětné zrcátko, držák tabletu a značku Dítě v autě.


20. 02. 2023

Na blogu najdete článek o končící normě ECE R44, o jejím nástupci normě ECE R129


14. 02. 2023

Na blogu najdete nový článek - Nejbezpečnější způsob přepravy dětí v autě.


31. 01. 2023

Nejsou nám lhostejné osudy dětí. Tentokrát jsme přispěli na vybavení učebny stacionáře Handicap centrum Srdce, o.p.s. Chotěšice.


01. 12. 2022

Do nabídky jsme zařadili dárkové poukazy. DÁRKOVÝ POUKAZ je skvělou volbou, pokud chcete dát svým blízkým nebo známým dárek k Vánocům, narozeninám, narození miminka .... Dárkový poukaz můžeme vystavit na jakoukoliv částku. Stačí nám na e-mail info@centrumautosedacek.cz a o zbytek se již postaráme. Poukaz vám pošleme do e-mailu. Stačí si ho pak jen vytisknout. Pokud budete chtít - doplníme i libovolný text.


01. 11. 2022

V pátek 4.11.2022 pro Vás otevřeme pátou prodejnu v ČR. Prodejna se nachází v pražské čtvrti Vršovice - Bohdalec. Až do 14.11.2022 pro Vás budou připraveny zajímavé slevy (až 20%) na vybrané autosedačky. Rezervační systém je již k dispozici, můžete si zarezervovat termín konzultace. Těšíme se na Vás.


18. 10. 2022

Do nabídky jsme zařadili skvělé autosedačky od Swandoo. Mladá značka, která se svými produkty získává skvělá ocenění v bezpečnostních testech.


11. 10. 2022

Oblíbené autosedačky Klippan Dinofix a Klippan Opti129 v limitované edici Topgreen jsou novinkou v naší nabídce.


26. 09. 2022

Do nabídky jsme zařadili ochranné potahy na autosedačku Axkid Minikid 2. Šité jsou v České republice, podle našeho návrhu.


Více aktualit