Ve čtvrtek v 10 hodin dopoledne se stalo něco nemyslitelného, když Rebecce zavolali z policie, že její dvouletý syn měl nehodu. Spěchala na místo činu ve stavu strachu a paniky, nevěděla, zda je její dítě zraněné nebo ne. Po příjezdu uviděla prázdnou sanitku a začala panikařit ještě víc.  

Nehoda 

Rebecca vypráví, že jejího syna vyzvedl dědeček, jako obvykle, ve čtvrtek ráno. Kvůli pracím na hlavní silnici, však musel jet po pro něj neznámých vedlejších cestách. Auto se blížilo ke křižovatce, která byla zcela nepřehledná, a přehlédlo značku dej přednost v jízdě a přejelo křižovatku, aniž by dalo přednost v jízdě. Vůz se střetl s protijedoucí dodávkou, několikrát se převrátil a přistál vzhůru nohama v mokrém příkopu u silnice.

Když Rebecca viděla svého syna, jak si šťastně hraje v policejním autě se zapnutou sirénou, a slyšela, jak hasiči vystříhali jeho dědečka z auta, měla neuvěřitelný pocit. Ulevilo se jí, když zjistila, že se jejímu synovi nic nestalo, a to díky tomu, že si vybrala autosedačku od společnosti Axkid orientovanou proti směru jízdy. Každý den děkuje svým šťastným hvězdám, že havárii přežil, a často přemýšlí o tom, co by se mohlo stát, kdyby neinvestovala do kvalitní autosedačky. 

Protisměr zachránil jejího syna 

Rebecca pevně věří, že autosedačka orientovaná proti směru jízdy měla velký vliv na bezpečnost jejího syna. Hodně investovala do nákupu jedné z nejtestovanějších sedaček na trhu, aby zajistila, že její děti budou v co největším bezpečí. Kdyby byla sedačka otočená po směru jízdy nebo méně ochranná, její syn utrpěl mnohem více zranění. 

Rebecca vždy trvala na tom, aby její děti zůstaly v poloze proti směru jízdy co nejdéle, a to i přes mnoho námitek členů rodiny, kteří trvali na tom, že je přehnaně ochranitelská.  

Nikdy nedělejte kompromisy v oblasti bezpečnosti 

To, co Rebecca zažila, je silnou připomínkou toho, jak důležité jsou autosedačky pro děti orientované proti směru jízdy. Radí ostatním rodičům, aby měli tu nejbezpečnější autosedačku, jakou si mohou dovolit, a neotáčeli děti po směru jízdy z žádného jiného důvodu, než že dítě vyrostlo z autosedačky orientované proti směru jízdy.

Závěrem lze říci, že příběh Rebeccy je připomínkou toho, že investice do vysoce kvalitní autosedačky orientované proti směru jízdy není přehnaná ochrana, ale chytré a zodpovědné rozhodnutí. V případě nehody to může být rozdíl mezi životem a smrtí. Upřednostněme bezpečnost našich dětí při cestování autem.

Zdroj: https://axkid.com/safety/att-prioritera-bakatvant-raddade-rebeccas-son/

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
11. 07. 2024

Akce 30% na modely značky Klippan. Akce platí do vyprodání zásob.


07. 06. 2024

Začíná období dovolených a Centrum autosedaček ve spolupráci se značkou AXKID si pro vás připravilo jedinečnou akci. Na protisměrné modely AXKID One 2, AXKID Minikid 4 a AXKID Movekid najdete největší slevu, která tu kdy byla a opakovat se nebude. Sleva 20% na všechny dostupné barevné varianty. Platí do vyprodání zásob.


Letecký den s BESIP
15. 05. 2024

1.5.2024 jsme se účastnili ve spolupráci se značkou BESIP na leteckém dni v Náměstí nad Oslavou. Děkujeme


04. 04. 2024

5.-7.4.2024 Vás zveme na veletrh For Kids, kde se na Vás budeme těšit v Hale 2 - C 25


06. 03. 2024

Rádi bychom vás přivítali v nové pobočce, v Hradci Králové, kterou pro vás budeme otevírat 12.3.2024! Velmi se těšíme na vaši návštěvu, kterou si již nyní můžete rezervovat u nás na webu.


Více aktualit