Nevíte si rady, jak vybrat bezpečnou autosedačku pro vašeho malého cestovatele?

Pak jste u nás správně. Jsme profesionálové v oboru dětských autosedaček.
Na našich prodejnách v Praze, Havlíčkově Brodě, Hradci Králové, Brně a Ostravě vám poradíme s výběrem bezpečné a pohodlné autosedačky. Samozřejmostí je zkoušení autosedačky v autech. Naučíme vás jak správně vybranou autosedačku nainstalovat, používat a přidáme i další rady týkající se bezpečného cestování.


ZAREZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE
  a přijeďte si k nám nechat poradit.

 

Jakou autosedačku vybíráte?

 • PRVNÍ AUTOSEDAČKA - první autosedačkou, kterou vybíráte je tzv. vajíčko. Tato autosedačka se vybírá vždy s co nejdelší ložnou plochou, aby miminku vydržela až do té doby než je zralé na autosedačku pokračovací.

 • POKRAČOVACÍ AUTOSEDAČKA - výběr této sedačky je hodně složitý. Zde je třeba zohlednit hodně parametrů (viz. níže) a pokud vyberete tu nejbezpečnější variantu - čistě protisměrnou autosedačku do cca 6 / 8 let věku dítěte, pak vás čeká již jen jedna autosedačka v poslední kategorii pro velké děti.
  Pokud dáte přednost otočnému mechanismu, s kratší dobou využítí (do cca 3/4 let věku) a menším prostorem na nohy dítěte, pak je možné, že budete muset pořídit ještě další autosedačku na období, než je dítě zralé na autosedačku pro velké děti, kde ho drží pouze 3bodový pás auta.
 • AUTOSEDAČKA PRO VELKÉ DĚTI - ty jsou vhodné od cca 5/6 let věku dítěte, při správném výběru vydrží do 150 cm. V této kategorii autosedaček již děti drží pouze 3 bodový pás auta.


Co vlastně je tím parametrem, který rozhoduje o volbě sedačky? Není jeden. Je jich více a probereme je postupně:

 

 • Váha a výška potomka – to je to nejdůležitější a podle váhy a výšky se dělí dětské sedačky do kategorií. Asi nemusíte znát jejich přesné označení, nebo záludnosti tohoto dělení. Podstatné je to, že sedačky nejsou všechny stejné a každá je určena pro jinak velké dítě.
 • Somatotyp potomka – každé dítě je jinak rostlé. Některé je hubené a dlouhé, jiné má krátké nožičky a dlouhé tělo, další má větší hlavičku atd. A to vše ovlivní výběr sedačky.

 • Zdravotní stav potomka – velmi důležitá je otázka zdravotního stavu a z něj vyplývajících potřeb dítěte. Bohužel, u některých dětí existují vývojové vady, nebo jiná postižení, která vyžadují specifické zacházení a ukládání. I toto je potřeba velmi pečlivě zvážit, protože existují sedačky méně vhodné i vhodnější.
 • Způsob Vašeho cestování – někteří z Vás sednou do auta jednou za měsíc, aby dojeli na velký nákup nebo výlet. Jiní jezdí denně (lékař, plavání, cvičení, nákupy, babička, kavárna…), další každý měsíc cestují 600 km za rodiči. Každý způsob má jiná pravidla, jiné zvyklosti, jiné požadavky na sedačku. Jiné je to, když máte vytápěnou garáž a jiné, když sedačku na sídlišti pokaždé nosíte z auta domů.
  I všechny tyto faktory ovlivňují výběr správné autosedačky.

 • Typ a konstrukce auta – toto je velmi důležité a občas na to rodiče nemyslí. Nejde jen o velikost auta a jeho kufru. Při nákupu sedačky se Vás zeptáme na sklon sedáků vzadu, typ karosérie, uspořádání podlahy, nebo typ ukotvení předních sedadel. Desítky drobností, které mohou úplně zvrátit výběr dětské autosedačky. Velikost a tvar dveří, délka bezpečnostních pásů, přítomnost Isofixu, náklon opěradel, tvar a velikost hlavových opěrek, výška střechy nad zadními sedadly, vypínání airbagů, tloušťka dveří… Je toho moc, a proto vždy doporučujeme sedačku před nákupem pečlivě vyzkoušet ve Vašem voze.
 • Rozpočet – nejsme všichni stejně movití. Tak to prostě je a řešíme to i při nákupu sedačky. Obecně je asi každému jasné, že šetřit na bezpečnosti dětí není dobré. Existují výrobci, kteří umí vyrobit relativně kvalitní výrobek za rozumnou cenu. Ale opět je potřeba najít profesionála, který to umí rozlišit a vybrat vhodný kompromis.

 • Osobní preference – bohužel nás navštěvují i rodiče, kteří přichází s tím, že někdo v rodině prostě rozhodl, že ta sedačka po sestřenici z roku 1989 je pořád dost dobrá a je nesmysl kupovat jinou. Rozumíme tomu, že někde prostě jsou nějaké vztahy, ale není v naší moci to napravovat. Jistě nestojí za to kvůli nákupu sedačky rozložit rodinu, ale co je důležitějšího, než bezpečnost našich dětí?

V dnešní moderní době je skutečně jednoduché koupit sedačku na tři kliknutí. Ale jak sami vidíte, není to úplně jednoduché. Jak to funguje můžeme denně vidět na našich prodejnách. Když srovnáme typy sedaček, které naši zákazníci vybírají za naší asistence na prodejně a co objednávají přes e-shop, je perfektně vidět, kdo se o problematiku zajímá, kdo vyhledává relevantní zdroje a kdo střílí od boku. Nejde o cenu sedačky. Spíše o to, že jak píšeme výše, výběr bez dostatečného studia končí zpravidla fiaskem. Pro nás je klíčový prodej prostřednictvím značkových prodejen Centrum autosedaček. Zde najdete profesionály, kteří společně s Vámi identifikují Vaše potřeby a preference, a po důkladném zkoušení v autě i s pasažérem podpoří správnou volbu. Vyplatí se udělat si výlet a přijet osobně.

  REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

  Aktuality
  11. 07. 2024

  Akce 30% na modely značky Klippan. Akce platí do vyprodání zásob.


  07. 06. 2024

  Začíná období dovolených a Centrum autosedaček ve spolupráci se značkou AXKID si pro vás připravilo jedinečnou akci. Na protisměrné modely AXKID One 2, AXKID Minikid 4 a AXKID Movekid najdete největší slevu, která tu kdy byla a opakovat se nebude. Sleva 20% na všechny dostupné barevné varianty. Platí do vyprodání zásob.


  Letecký den s BESIP
  15. 05. 2024

  1.5.2024 jsme se účastnili ve spolupráci se značkou BESIP na leteckém dni v Náměstí nad Oslavou. Děkujeme


  04. 04. 2024

  5.-7.4.2024 Vás zveme na veletrh For Kids, kde se na Vás budeme těšit v Hale 2 - C 25


  06. 03. 2024

  Rádi bychom vás přivítali v nové pobočce, v Hradci Králové, kterou pro vás budeme otevírat 12.3.2024! Velmi se těšíme na vaši návštěvu, kterou si již nyní můžete rezervovat u nás na webu.


  Více aktualit