Mýty o autosedačkách umístěných proti směru jízdy

Mýty o autosedačkách umístěných proti směru jízdy

Přestože je cestování dětí proti směru jízdy až pětkrát bezpečnější, vždy se najdou lidé, kteří mají výhrady, věří mýtům a vytvářejí nepřesné domněnky.

Pojďme si projít ty nejčastější:

"Pro mé dítě to není pohodlné a nemá si kam dát nohy".

Dnes existují autosedačky s velkým prostorem pro nohy, které jsou přizpůsobeny rostoucím dětem. Například autosedačka Axkid One nabízí více než 20 cm nastavitelného prostoru pro nohy. Navíc zkřížené nohy jsou pro dítě velmi přirozenou polohou. Dětem se volně visící nohy u posměrných autosedaček špatně dokrvují. Dostavuje se pak nepříjemný pocit mravenčení nebo necitelnost."Mému dítěti bude v autě špatně"

Nevolnost v autě obvykle není způsobena autosedačkou, ale jedná se o interpretační konflikt, který probíhá v mozku bez ohledu na směr jízdy. Pokud se vašemu dítěti snadno udělá v autě špatně, nezapomeňte v autě udržovat dobrou teplotu, zajistit, aby dítě vidělo z oken, a vyhněte se velkým jídlům těsně před cestou.


"Moje dítě nevidí ven, když cestuje proti směru jízdy"

Autosedačka umístěná proti směru jízdy zvedá dítě do výšky, což mu usnadňuje výhled ven bočním oknem. Navíc díky odstranění opěrky hlavy ze sedačky mají také možnost zřetelně se dívat zadním oknem, místo aby zíraly do předního sedadla.

"Je to jen na krátkou vzdálenost a jezdím opatrně"

Když dojde k nehodě, je vzdálenost dávno zapomenuta. K mnoha nehodám dochází v blízkosti domova, proto bez ohledu na vzdálenost nikdy neohrožujte bezpečnost svého dítěte. To platí pro všechny, dokonce i pro ty nejlepší řidiče automobilů. Nemůžete ovlivnit ostatní řidiče v provozu ani vnější rušivé vlivy, proto vždy autosedačku správně instalujte a správně do ní usazujte dítě. To je jeden z důvodů, proč je důležité vybrat autosedačku, která se Vám snadno ovládá a instaluje. Každý jsme jiný a pro každého z nás bude vhodná jiná autosedačka.

Nezapomínejte, děláte to pro bezpečnost vašich dětí.


Zdroj: www. axkid.com

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
26. 05. 2023

Přijďte s námi 1.6.2023 oslavit otevření nové prodejny a Dětský den. Pro děti máme připraven skákací hrad, doprovodný program BESIP se soutěžemi o malé dárečky. Ani dospěláci nepřijdou zkrátka. Mohou zakoupit svým miláčkům vhodnou autosedačku se slevou 15% a popovídat si o bezpečném cestování dětí. I pro ně jsme si připravili zábavu - soutěž o autosedačku Klippan Wego, polštářek Sandini a Klippan sluneční clony. Těšíme se na vás v Havlíčkově Brodě.


15. 05. 2023

Naše webové stránky mají nový modernější vzhled a mnohem lépe se nyní zobrazují na mobilech. Snad se vám také líbí a pokud máte připomínku co ještě vylepšit - napište nám na náš e-mail: info@centrumautosedacek.cz nebo na messenger.


11. 04. 2023

Nabídku jsme rozšířili o 3 bezpečnostní doplňky do auta: zpětné zrcátko, držák tabletu a značku Dítě v autě.


Více aktualit