Jak vybrat autosedačku

Jak vybrat autosedačku

Většina z nás je při výběru dětské autosedačky postavena před těžko řešitelný problém. Proč těžko řešitelný? Protože se v tomto oboru nikdo pořádně nevyzná. Tedy… Nikdo… Občas se někdo takový najde, ale kde ho najít? A na co se vlastně ptát? Co je to důležité?

První otázka je, co vlastně je tím parametrem, který rozhoduje o volbě sedačky? Není jeden. Je jich více a probereme je postupně:

Váha a výška potomka – to je to nejdůležitější a podle váhy a výšky se dělí dětské sedačky do kategorií. Asi nemusíte znát jejich přesné označení, nebo záludnosti tohoto dělení. Podstatné je to, že sedačky nejsou všechny stejné a každá je určena pro jinak velké dítě.

Somatotyp potomka – každé dítě je jinak rostlé. Některé je hubené a dlouhé, jiné má krátké nožičky a dlouhé tělo, další má větší hlavičku. I to by mělo ovlivnit výběr sedačky.

Zdravotní stav potomka – velmi důležitá je otázka zdravotního stavu a z něj vyplývajících potřeb dítěte. Bohužel u některých dětí existují vývojové vady, nebo jiná postižení, která vyžadují specifické zacházení a ukládání. I toto je potřeba velmi pečlivě zvážit, protože existují sedačky méně vhodné i vhodnější.

Způsob Vašeho cestování – někteří z Vás sednou do auta jednou za měsíc, aby dojeli na velký nákup. Jiní jezdí denně (lékař, plavání, cvičení, nákupy, babička, kavárna…). Další každý měsíc cestují 600 km za rodiči. Každý způsob má jiná pravidla, jiné zvyklosti, jiné požadavky na sedačku. Jiné je to, když máte vytápěnou garáž a jiné, když sedačku na sídlišti pokaždé nosíte z auta domů.

Typ a konstrukce auta – toto je velmi důležité a občas na to rodiče nemyslí. Nejde jen o velikost auta a jeho kufru. Při nákupu sedačky se Vás zeptáme na sklon sedáků vzadu, typ karosérie, uspořádání podlahy, nebo typ ukotvení předních sedadel. Ale cestování v autě zahrnuje desítky drobností, které mohou úplně zvrátit výběr dětské autosedačky. Velikost a tvar dveří, délka bezpečnostních pásů, přítomnost Isofixu, náklon opěradel, tvar a velikost hlavových opěrek, výška střechy nad zadními sedadly, vypínání airbagů, tloušťka dveří… Je toho moc, a proto vždy doporučujeme sedačku před nákupem pečlivě vyzkoušet ve Vašem voze.

Rozpočet – nejsme všichni stejně movití. Tak to prostě je a řešíme to i při nákupu sedačky. Obecně je asi každému jasné, že šetřit na bezpečnosti dětí není dobré. Existují výrobci, kteří umí vyrobit relativně kvalitní výrobek za rozumnou cenu. Ale opět je potřeba najít profesionála, který to umí rozlišit a vybrat vhodný kompromis.

Osobní preference – bohužel nás navštěvují i rodiče, kteří přichází s tím, že někdo v rodině prostě rozhodl, že ta sedačka po sestřenici z roku 1989 je pořád dost dobrá a je nesmysl kupovat jinou. Rozumíme tomu, že někde prostě jsou nějaké vztahy a není v naší moci to napravovat. Jistě nestojí za to kvůli nákupu sedačky rozložit rodinu, ale co je důležitějšího, než bezpečnost našich dětí?

Dostupnost – v době moderních technologií a e-shopů je skutečně jednoduché koupit sedačku na tři kliknutí. Ale jak sami vidíte výše, není to úplně jednoduché. Jak to funguje můžeme denně vidět na našich prodejnách. Když srovnáme typy sedaček, které naši zákazníci vybírají za naší asistence na prodejně a co objednávají přes e-shop, je perfektně vidět, kdo se o problematiku zajímá, kdo vyhledává relevantní zdroje a kdo střílí od boku. Nejde o cenu sedačky. Spíše o to, že jak píšeme výše, výběr bez dostatečného studia končí zpravidla fiaskem. Pro nás je klíčový prodej prostřednictvím značkových prodejen Centrum autosedaček. Zde najdete profesionály, kteří společně s Vámi identifikují Vaše potřeby a preference, a po důkladném zkoušení v autě i s pasažérem podpoří správnou volbu. Vyplatí se udělat si výlet a přijet osobně.

Informace – není složité najít obrovská kvanta informací z jakéhokoliv oboru. Platí to i o dětských zádržných systémech. Otázka je, kde je hledat a kolik času tomu můžete věnovat. 
Podařilo se nám navázat kontakt s organizací BESIP a spolupracujeme s jejich „BESIP týmy“. Věříme, že jejich prostřednictvím se nám podaří šířit osvětu o bezpečném cestování.

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
07. 06. 2024

Začíná období dovolených a Centrum autosedaček ve spolupráci se značkou AXKID si pro vás připravilo jedinečnou akci. Na protisměrné modely AXKID One 2, AXKID Minikid 4 a AXKID Movekid najdete největší slevu, která tu kdy byla a opakovat se nebude. Sleva 20% na všechny dostupné barevné varianty. Platí do vyprodání zásob.


Letecký den s BESIP
15. 05. 2024

1.5.2024 jsme se účastnili ve spolupráci se značkou BESIP na leteckém dni v Náměstí nad Oslavou. Děkujeme


04. 04. 2024

5.-7.4.2024 Vás zveme na veletrh For Kids, kde se na Vás budeme těšit v Hale 2 - C 25


06. 03. 2024

Rádi bychom vás přivítali v nové pobočce, v Hradci Králové, kterou pro vás budeme otevírat 12.3.2024! Velmi se těšíme na vaši návštěvu, kterou si již nyní můžete rezervovat u nás na webu.


01. 01. 2024

Přejeme všem bezpečný nový rok 2024.


Více aktualit