Švédská bezpečnost v DNA značky Axkid

Švédská bezpečnost v DNA značky Axkid

Švédská bezpečnost v DNA značky Axkid
Švédsko je celosvětově známé jako země s vysokými bezpečnostními standardy a jako švédská bezpečnostní společnost na to nemůžeme být pyšnější. Ještě důležitější však je, že švédský bezpečnostní odkaz uplatňujeme v praxi neustálým vývojem bezpečných autosedaček pro všechny děti. Zvyšování bezpečnosti dětí na cestách je v naší DNA a je vůdčí hvězdou všeho, co děláme, a důvodem naší existence.

Myšlenka umístění autosedačky proti směru jízdy
S myšlenkou autosedaček orientovaných proti směru jízdy přišel profesor Bertil Aldman ve švédském Göteborgu. Inspiroval se tím, jak astronauti při startu do vesmíru cestují proti směru letu a v roce 1964 vyvinul první prototyp s cílem zajistit, aby děti nebyly při čelním nárazu vystaveny životu nebezpečným silám.


Od doby, kdy Aldman uvedl na trh první prototyp autosedačky umístěné proti směru jízdy, švédští rodiče, politici, výzkumníci a dodavatelé ruku v ruce spolupracují na záchraně tisíců životů na silnicích. Není náhodou, že Švédsko je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, pokud jde o ochranu dětí v silničním provozu.

Jeden z nejpřísnějších crash testů na světě, Plus Test, pochází také ze Švédska.

Vize nula - žádné úmrtí v silničním provozu
V roce 1997 odhlasoval švédský parlament "Vision Zero" s cílem, aby nikdo nezemřel nebo neutrpěl doživotní zranění v silničním provozu. Vision Zero řeší mnoho problémů v oblasti bezpečnosti silničního provozu, aby se snížil rozdíl mezi cílem a současnou situací. Jedním z takových problémů, který byl vyřešen pomocí inovace, jsou úrazy dětí v automobilech. Výzkumníci, úřady a výrobci se společně snažili vyvinout řešení problému, který Vision Zero identifikovala.

Víte, jaké řešení by to mohlo být? Ano, autosedačky umístěné proti směru jízdy!
Vision Zero uvádí, že děti s křehkými krky a velmi těžkými hlavami, by měly cestovat čelem vzad, aby se v případě srážky vyhnuly vážným zraněním. Přeprava dětí v autosedačkách proti směru jízdy, je zásadní význam pro řešení problému zranění dětí v silničním provozu.

Statistiky:Rozsáhlá práce v oblasti bezpečnosti přinesla skvělé výsledky, neboť Švédsko patří k zemím s nejnižším počtem úmrtí mezi dětmi ve věku 0-5 let. Díky tomu je Švédsko jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, pokud jde o bezpečnost dětí na silnicích.

V práci je však třeba pokračovat

Země mimo Švédsko nemají tak dobrá čísla, pokud jde o úmrtí a zranění dětí v dopravě. A ani ve Švédsku není vize Zero plně realizována. Pro nás v Axkid je důležité, aby všichni rodiče na celém světě byli informováni o tom, jak mohou zajistit bezpečnost svých dětí při cestování v autě. Je třeba šířit informace týkající se autosedaček umístěných proti směru jízdy, aby se rodiče mohli pro své dítě rozhodovat na základě správných předpokladů. Jak lze bez těchto znalostí učinit informované rozhodnutí o nejbezpečnější variantě?

Společnost Axkid se sídlem ve Švédsku pokračuje v záchraně lidských životů, kterou započal profesor Aldman, a to vývojem bezpečných autosedaček a vzděláváním rodičů a zainteresovaných stran po celém světě.


zdroj: www.axkid.com

U nás, v Centru autosedaček, je opravdové bezpečí dětí na prvním místě. Šíříme osvětu, aby životy dětí nebyly zbytečně vystavovány nebezpečí v silničním provozu.
V naší nabídce najdete velkou řadu čistě protisměrných autosedaček, které poskytnou dětem to největší bezpečí. Jaké jiné autosedačky by to mohly být, než ty, které vznikly a vyvíjejí se v severských zemích a jejich kvalitu ověřuje ten nejpřísnější test - Plus Test.

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
13. 08. 2023

Příběh Leonida, možná znáte z našich stránek. Nyní Leonid, spolu s dalšími rodiči, jejichž děti zemřely nebo byly těžce zraněny v autosedačkách, vytváří partnerství, aby s pomocí ANEC, organizace zastupující práva spotřebitelů, podali k EHK OSN kolektivní výzvu.


30. 07. 2023

Ve spolupráci s kolínskou dílnou Spirála pomoci Plus vyrábíme ochranné potahy na autosedačky, bederní pásky a nově i polstrování na bezpečnostní pás auta. Všechny doplňky jsou vyrobeny v České republice.


Více aktualit