Švédská bezpečnost v DNA značky Axkid

Švédská bezpečnost v DNA značky Axkid

Švédská bezpečnost v DNA značky Axkid
Švédsko je celosvětově známé jako země s vysokými bezpečnostními standardy a jako švédská bezpečnostní společnost na to nemůžeme být pyšnější. Ještě důležitější však je, že švédský bezpečnostní odkaz uplatňujeme v praxi neustálým vývojem bezpečných autosedaček pro všechny děti. Zvyšování bezpečnosti dětí na cestách je v naší DNA a je vůdčí hvězdou všeho, co děláme, a důvodem naší existence.

Myšlenka umístění autosedačky proti směru jízdy
S myšlenkou autosedaček orientovaných proti směru jízdy přišel profesor Bertil Aldman ve švédském Göteborgu. Inspiroval se tím, jak astronauti při startu do vesmíru cestují proti směru letu a v roce 1964 vyvinul první prototyp s cílem zajistit, aby děti nebyly při čelním nárazu vystaveny životu nebezpečným silám.


Od doby, kdy Aldman uvedl na trh první prototyp autosedačky umístěné proti směru jízdy, švédští rodiče, politici, výzkumníci a dodavatelé ruku v ruce spolupracují na záchraně tisíců životů na silnicích. Není náhodou, že Švédsko je jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, pokud jde o ochranu dětí v silničním provozu.

Jeden z nejpřísnějších crash testů na světě, Plus Test, pochází také ze Švédska.

Vize nula - žádné úmrtí v silničním provozu
V roce 1997 odhlasoval švédský parlament "Vision Zero" s cílem, aby nikdo nezemřel nebo neutrpěl doživotní zranění v silničním provozu. Vision Zero řeší mnoho problémů v oblasti bezpečnosti silničního provozu, aby se snížil rozdíl mezi cílem a současnou situací. Jedním z takových problémů, který byl vyřešen pomocí inovace, jsou úrazy dětí v automobilech. Výzkumníci, úřady a výrobci se společně snažili vyvinout řešení problému, který Vision Zero identifikovala.

Víte, jaké řešení by to mohlo být? Ano, autosedačky umístěné proti směru jízdy!
Vision Zero uvádí, že děti s křehkými krky a velmi těžkými hlavami, by měly cestovat čelem vzad, aby se v případě srážky vyhnuly vážným zraněním. Přeprava dětí v autosedačkách proti směru jízdy, je zásadní význam pro řešení problému zranění dětí v silničním provozu.

Statistiky:Rozsáhlá práce v oblasti bezpečnosti přinesla skvělé výsledky, neboť Švédsko patří k zemím s nejnižším počtem úmrtí mezi dětmi ve věku 0-5 let. Díky tomu je Švédsko jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, pokud jde o bezpečnost dětí na silnicích.

V práci je však třeba pokračovat

Země mimo Švédsko nemají tak dobrá čísla, pokud jde o úmrtí a zranění dětí v dopravě. A ani ve Švédsku není vize Zero plně realizována. Pro nás v Axkid je důležité, aby všichni rodiče na celém světě byli informováni o tom, jak mohou zajistit bezpečnost svých dětí při cestování v autě. Je třeba šířit informace týkající se autosedaček umístěných proti směru jízdy, aby se rodiče mohli pro své dítě rozhodovat na základě správných předpokladů. Jak lze bez těchto znalostí učinit informované rozhodnutí o nejbezpečnější variantě?

Společnost Axkid se sídlem ve Švédsku pokračuje v záchraně lidských životů, kterou započal profesor Aldman, a to vývojem bezpečných autosedaček a vzděláváním rodičů a zainteresovaných stran po celém světě.


zdroj: www.axkid.com

U nás, v Centru autosedaček, je opravdové bezpečí dětí na prvním místě. Šíříme osvětu, aby životy dětí nebyly zbytečně vystavovány nebezpečí v silničním provozu.
V naší nabídce najdete velkou řadu čistě protisměrných autosedaček, které poskytnou dětem to největší bezpečí. Jaké jiné autosedačky by to mohly být, než ty, které vznikly a vyvíjejí se v severských zemích a jejich kvalitu ověřuje ten nejpřísnější test - Plus Test.

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
01. 01. 2024

Přejeme všem bezpečný nový rok 2024.


14. 12. 2023

14.12.2018 jsme pro vás otevřeli první prodejnu Centra autosedaček - v Čestlicích. Dnes již máme prodejen 6 a na jaře příštího roku pro vás otevřeme další. ⭐ Děkujeme, bez vás by to nešlo.


23. 11. 2023

Nevíte si rady, jak vybrat bezpečnou autosedačku pro vašeho malého cestovatele? Autosedačku lze nakoupit na pár kliknutí přes web, ale ... Bez vyzkoušení malému pasažérovi a vašemu autu, se může stát, že vyberete špatně. Udělejte si na výběr čas... přece jen vybíráte bezpečnostní prvek pro svůj malý poklad a přejete si, aby byl v co největším bezpečí. Na našich prodejnách v Praze, Havlíčkově Brodě, Brně a Ostravě vám poradíme s výběrem bezpečné a pohodlné autosedačky. Samozřejmostí je zkouš ...


Axkid Minikid 4
26. 09. 2023

Očekávaná novinka ! Švédská protisměrná autosedačka Axkid Minikid 4 schválená podle nejnovějšího předpisu R129, testovaná ve verzi Plus a umožňující jízdu proti směru jízdy až do 7 let (125 cm a 36 kg) - SKLADEM


13. 08. 2023

Příběh Leonida, možná znáte z našich stránek. Nyní Leonid, spolu s dalšími rodiči, jejichž děti zemřely nebo byly těžce zraněny v autosedačkách, vytváří partnerství, aby s pomocí ANEC, organizace zastupující práva spotřebitelů, podali k EHK OSN kolektivní výzvu.


30. 07. 2023

Ve spolupráci s kolínskou dílnou Spirála pomoci Plus vyrábíme ochranné potahy na autosedačky, bederní pásky a nově i polstrování na bezpečnostní pás auta. Všechny doplňky jsou vyrobeny v České republice.


08. 06. 2023

Tato akce je dárkem pro všechny, kteří se rozhodnou zakoupit pro své dítě bezpečnou protisměrnou autosedačku. Každý zákazník, který u nás zakoupí protisměrnou autosedačku – vajíčko, čistou protisměrku, otočku nebo obousměrku v ceně nad Kč 10.000,- dostane k nákupu sadu bezpečnostních doplňků v ceně Kč 1.990,-, ZDARMA. Sada bezpečnostních doplňků obsahuje: zpětné zrcátko CA, chránič sedadla Klippan, sluneční clony Klippan, značku Dítě v autě CA. Akce platí od 10.6.2023 do 16.7.2023.


26. 05. 2023

Přijďte s námi 1.6.2023 oslavit otevření nové prodejny a Dětský den. Pro děti máme připraven skákací hrad, doprovodný program BESIP se soutěžemi o malé dárečky. Ani dospěláci nepřijdou zkrátka. Mohou zakoupit svým miláčkům vhodnou autosedačku se slevou 15% a popovídat si o bezpečném cestování dětí. I pro ně jsme si připravili zábavu - soutěž o autosedačku Klippan Wego, polštářek Sandini a Klippan sluneční clony. Těšíme se na vás v Havlíčkově Brodě.


15. 05. 2023

Naše webové stránky mají nový modernější vzhled a mnohem lépe se nyní zobrazují na mobilech. Snad se vám také líbí a pokud máte připomínku co ještě vylepšit - napište nám na náš e-mail: info@centrumautosedacek.cz nebo na messenger.


11. 04. 2023

Nabídku jsme rozšířili o 3 bezpečnostní doplňky do auta: zpětné zrcátko, držák tabletu a značku Dítě v autě.


20. 02. 2023

Na blogu najdete článek o končící normě ECE R44, o jejím nástupci normě ECE R129


14. 02. 2023

Na blogu najdete nový článek - Nejbezpečnější způsob přepravy dětí v autě.


31. 01. 2023

Nejsou nám lhostejné osudy dětí. Tentokrát jsme přispěli na vybavení učebny stacionáře Handicap centrum Srdce, o.p.s. Chotěšice.


01. 12. 2022

Do nabídky jsme zařadili dárkové poukazy. DÁRKOVÝ POUKAZ je skvělou volbou, pokud chcete dát svým blízkým nebo známým dárek k Vánocům, narozeninám, narození miminka .... Dárkový poukaz můžeme vystavit na jakoukoliv částku. Stačí nám na e-mail info@centrumautosedacek.cz a o zbytek se již postaráme. Poukaz vám pošleme do e-mailu. Stačí si ho pak jen vytisknout. Pokud budete chtít - doplníme i libovolný text.


01. 11. 2022

V pátek 4.11.2022 pro Vás otevřeme pátou prodejnu v ČR. Prodejna se nachází v pražské čtvrti Vršovice - Bohdalec. Až do 14.11.2022 pro Vás budou připraveny zajímavé slevy (až 20%) na vybrané autosedačky. Rezervační systém je již k dispozici, můžete si zarezervovat termín konzultace. Těšíme se na Vás.


18. 10. 2022

Do nabídky jsme zařadili skvělé autosedačky od Swandoo. Mladá značka, která se svými produkty získává skvělá ocenění v bezpečnostních testech.


11. 10. 2022

Oblíbené autosedačky Klippan Dinofix a Klippan Opti129 v limitované edici Topgreen jsou novinkou v naší nabídce.


26. 09. 2022

Do nabídky jsme zařadili ochranné potahy na autosedačku Axkid Minikid 2. Šité jsou v České republice, podle našeho návrhu.


Více aktualit