DOPRAVNÍ NEHODA - AUTOSEDAČKY V AUTĚ

DOPRAVNÍ NEHODA - AUTOSEDAČKY V AUTĚ

Stali jste se poškozenými při dopravní nehodě? Měli jste v autě dětské autosedačky? Již je prosím nepoužívejte - nejsou bezpečné !!!

Pokud jste v případě nehody měli v autě autosedačky, pak je třeba je nechat uvést do protokolu PČR informaci o tom, že autosedačky byly v okamžiku nehody ve vozidle (i kdyby v autosedačce dítě nejelo).
Autosedačky nechte také PČR nafotit a pokud to půjde, tak si je nafoťte také.

Po nehodě již autosedačky dále nepoužívejte - jejich použití již není bezpečné !!! Totéž platít i pro základny (báze)!

V případě, že je nehoda zaviněna řidičem jiného vozidla, pak vám pojišťovna, z jeho povinného ručení, zaplatí nové autosedačky.

Pojišťovna po vás bude požadovat doklad o tom, že je autosedačka nepoužitelná. Potvrzení vám vystaví servisní středisko dovozce autosedačky. Některé pojišťovně stačí jen ofocený návod, kde je uvedena informace o tom, že autosedačku nelze již používat.

Pojišťovna musí vyplatit dle § 2969 Občanského zákoníku částku, za kterou je možné zakoupit novou autosedačku. Nenechte se ošidit! Pokud pojišťovna krátí pojistné plnění - odvolejte se.Ve facebookové skupině "Děti proti směru" najdete pod štítkem #nehodypojišťovny příběhy maminek a tatínků, kteří zde své zkušenosti s pojišťovnami sdílí.

Každá pojišťovna má jiné postupy při řešení škody. Likvidátor vám sdělí co vše bude od vás potřebovat.

Pokud bude požadovat potvrzení výrobce o nepoužitelnosti autosedaček, pak kontaktujte výrobce nebo dovozce, který vám takové potvrzení vystaví. Pojišťovna po vás také může požadovat potvrzení o likvidaci nebo fotodokumentaci likvidace autosedačky. Je to proto, že se bohužel stává velmi často, že si poškozený nechá autosedačky proplatit a nadále je používá i když tak riskuje život svých dětí. Množí se i případy, kdy také sedačky poškozený prodá a kupující vůbec netuší, že koupil bouranou autosedačku. Proto nedoporučujemekupovat autosedačky z druhé ruky.

NAŠE DOPORUČENÍ: nekupujte autosedačky z druhé ruky, neznáte jejich původ a nevíte zda nejsou již po životnosti nebo neprošly autonehodou. Takové autosedačky pak nebudou plnit svou funkci a v případě nehody nebudou chránit malého cestovatele.

Autosedačky po nehodě zlikvidujte, stejně jako likvidujeme autosedačky u nás v servisu.

Ještě něco k zamyšlení - protisměrné autosedačky jsou o 500% bezpečnější než autosedačky posměrné - tady jedna z nehod, kdy malý pasažér v protisměrné autosedačce Klippan Century vyvázl z této tragické nehody nezraněn. Ostatní pasažéři již takové štestí bohužel neměli.


Z webových stránek https://belovedvlada.org/:

Udělejte to proto, abyste si do konce života nemuseli klást otázku, co by se stalo, kdyby...?

..... můj příběh se chýlí ke konci, ale moje celoživotní cesta pokračuje, máme ještě mnoho plánů, nyní vytváříme sdružení rodičů, kteří přišli o děti při nehodě, jehož smyslem je ZMĚNA LEGISLATIVY, která reguluje podnikání v oblasti dětských zádržných systémů. Dále chceme vzdělávací programy pro rodiče v otázkách bezpečnosti dětí a pokud se chcete na něco zeptat, poradit nebo nás podpořit, můžete tak učinit prostřednictvím kontaktů. Obracím se na vás - rodiče, kteří čtou tyto řádky... nedávno jsem byl na vašem místě, a teď jsem tam, kde vy rozhodně nepotřebujete být, doufám, že mě vyslyšíte a vaši rodinu potíže minou. Přijměte znalosti o bezpečnosti, od rodičů, kteří přišli o děti: já, Fernando, Eran, a ostatní rodiče. Mohli bychom jen mlčet a v tichu, čekat „až nový pár rodičů dopluje z druhé strany řeky k nám...“, naše volba je jiná - aby byl tento svět o něco lepší... 

Přečtěte si prosím tyto stránky: https://belovedvlada.org/child-restraint-systems/  a dočtěte až ke ZDI PAMĚTI

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
11. 07. 2024

Akce 30% na modely značky Klippan. Akce platí do vyprodání zásob.


07. 06. 2024

Začíná období dovolených a Centrum autosedaček ve spolupráci se značkou AXKID si pro vás připravilo jedinečnou akci. Na protisměrné modely AXKID One 2, AXKID Minikid 4 a AXKID Movekid najdete největší slevu, která tu kdy byla a opakovat se nebude. Sleva 20% na všechny dostupné barevné varianty. Platí do vyprodání zásob.


Letecký den s BESIP
15. 05. 2024

1.5.2024 jsme se účastnili ve spolupráci se značkou BESIP na leteckém dni v Náměstí nad Oslavou. Děkujeme


04. 04. 2024

5.-7.4.2024 Vás zveme na veletrh For Kids, kde se na Vás budeme těšit v Hale 2 - C 25


06. 03. 2024

Rádi bychom vás přivítali v nové pobočce, v Hradci Králové, kterou pro vás budeme otevírat 12.3.2024! Velmi se těšíme na vaši návštěvu, kterou si již nyní můžete rezervovat u nás na webu.


Více aktualit