DOPRAVNÍ NEHODA - AUTOSEDAČKY V AUTĚ

DOPRAVNÍ NEHODA - AUTOSEDAČKY V AUTĚ

Stali jste se poškozenými při dopravní nehodě? Měli jste v autě dětské autosedačky? Již je prosím nepoužívejte - nejsou bezpečné !!!

Pokud jste v případě nehody měli v autě autosedačky, pak je třeba je nechat uvést do protokolu PČR informaci o tom, že autosedačky byly v okamžiku nehody ve vozidle (i kdyby v autosedačce dítě nejelo).
Autosedačky nechte také PČR nafotit a pokud to půjde, tak si je nafoťte také.

Po nehodě již autosedačky dále nepoužívejte - jejich použití již není bezpečné !!! Totéž platít i pro základny (báze)!

V případě, že je nehoda zaviněna řidičem jiného vozidla, pak vám pojišťovna, z jeho povinného ručení, zaplatí nové autosedačky.

Pojišťovna po vás bude požadovat doklad o tom, že je autosedačka nepoužitelná. Potvrzení vám vystaví servisní středisko dovozce autosedačky. Některé pojišťovně stačí jen ofocený návod, kde je uvedena informace o tom, že autosedačku nelze již používat.

Pojišťovna musí vyplatit dle § 2969 Občanského zákoníku částku, za kterou je možné zakoupit novou autosedačku. Nenechte se ošidit! Pokud pojišťovna krátí pojistné plnění - odvolejte se.Ve facebookové skupině "Děti proti směru" najdete pod štítkem #nehodypojišťovny příběhy maminek a tatínků, kteří zde své zkušenosti s pojišťovnami sdílí.

NAŠE DOPORUČENÍ: nekupujte autosedačky z druhé ruky, neznáte jejich původ a nevíte zda nejsou již po životnosti nebo neprošly autonehodou. Takové autosedačky pak nebudou plnit svou funkci a v případě nehody nebudou chránit malého cestovatele.

Autosedačky po nehodě zlikvidujte, stejně jako likvidujeme autosedačky u nás v servisu.

Ještě něco k zamyšlení - protisměrné autosedačky jsou o 500% bezpečnější než autosedačky posměrné - tady jedna z nehod, kdy malý pasažér v protisměrné autosedačce Klippan Century vyvázl z této tragické nehody nezraněn. Ostatní pasažéři již takové štestí bohužel neměli.


REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
26. 05. 2023

Přijďte s námi 1.6.2023 oslavit otevření nové prodejny a Dětský den. Pro děti máme připraven skákací hrad, doprovodný program BESIP se soutěžemi o malé dárečky. Ani dospěláci nepřijdou zkrátka. Mohou zakoupit svým miláčkům vhodnou autosedačku se slevou 15% a popovídat si o bezpečném cestování dětí. I pro ně jsme si připravili zábavu - soutěž o autosedačku Klippan Wego, polštářek Sandini a Klippan sluneční clony. Těšíme se na vás v Havlíčkově Brodě.


15. 05. 2023

Naše webové stránky mají nový modernější vzhled a mnohem lépe se nyní zobrazují na mobilech. Snad se vám také líbí a pokud máte připomínku co ještě vylepšit - napište nám na náš e-mail: info@centrumautosedacek.cz nebo na messenger.


11. 04. 2023

Nabídku jsme rozšířili o 3 bezpečnostní doplňky do auta: zpětné zrcátko, držák tabletu a značku Dítě v autě.


Více aktualit