CESTOVÁNÍ PROTI SMĚRU JÍZDY JE 5x BEZPEČNĚJŠÍ!

CESTOVÁNÍ PROTI SMĚRU JÍZDY JE 5x BEZPEČNĚJŠÍ!

CESTOVÁNÍ PROTI SMĚRU JÍZDY JE 5x BEZPEČNĚJŠÍ!

Autosedačky umístěné proti směru jízdy jsou pro děti až pětkrát bezpečnější než autosedačky umístěné po směru jízdy.Hlava dítěte je v nepoměru k tělu a tvoří až 25% celkové tělesné hmotnosti v porovnání s dospělákem, kde hlava tvoří pouze cca 6% celkové tělesné hmotnosti. Dětský krk je mimořádně zranitelný, protože ještě není plně vyvinutý. Nevyvinutý krk, v kombinaci s hmotností hlavy, ještě více zvyšuje důležitost ochrany a podpory krku dítěte po co nejdelší dobu. Pokud jsou svaly na krku dítěte při nárazu vystaveny velké síle, pak mohou být následky katastrofální.

Crash testy ukazují, že síly působící na krk jsou přibližně pětkrát větší, pokud dítě sedí v autosedačce po směru jízdy, než když sedí proti směru jízdy.
Při nárazu je v posměrné autosedačce tělíčko malého pasažéra vytlačováno z autosedačky, vnitřní pás sedačky udržuje horní část těla na místě a hlava se pohybuje dopředu. To má za následek, že se síly nárazu přenášejí na krk dítěte a vytvářejí velké napětí v krku.
Autosedačka umístěná proti směru jízdy podpírá celá záda, hlavu i krk dítěte a tak rozkládá síly nárazu na větší plochu a tím se výrazně snižují síly působící na krk. Protisměrná autosedačka poskytuje dítěti lepší ochranu a snižuje riziko zranění v případě nárazu nebo jen prudkého brzdění.

Při střetu v rychlosti 50 km/hod. tlak působící na šíji malého dítěte (vážícího 15 kg) posazeného po směru jízdy odpovídá zátěži 180-220 kg. Pokud je však usazeno v sedačce proti směru jízdy, tlak se sníží na 40-60 kg.

Vedení pásů je pro bezpečnost vašeho dítěte také zásadní. Poloha břišního pásu je rozhodující pro bezpečnost a ochranu. Břišní pás by měl být nízko, na silných pánevních kostech a NE přes břicho. V případě nárazu, pomohou kyčelní kosti ochránit vaše dítě před vážnými zraněními. Pokud je bederní pás umístěn přes břicho, je riziko poškození měkkých částí extrémně vyšší.


Děti by měly jezdit proti směru jízdy minimálně do 4 let, ale o mnoho bezpečnější je, aby jezdily proti směru jízdy co nejdéle je to možné.


Čistě protisměrné pásové autosedačky jsou vlastně naprosto jednoduché sedačky, bez zbytečných "hejblátek" a na sobě závislých součástek. V přední části je poutáte na 3bodový bezpečnostní pás auta (který je pevně připevněn do konstrukce auta) a v zadní části pak pomocí upínacích popruhů autosedačku "vyvazujete" pod lyžiny, klouby nebo konstrukci sedadla (tedy opět k pevnému bodu konstrukce auta). Sedačka se vlastně stává takovým dalším pevným sedadlem vozidla. Tyto sedačky neumožní dítě příliš brzo otočit po směru jízdy a tak chrání dětský život po velmi dlouhou dobu.

Autosedačky, které zabezpečí bezpečné cestování malých pasažérů po dlouhou dobu:

Klippan Opti129 - použití do 32 kg / 125 cm

Klippan Century - použití do 25 kg

Axkid One 2 - použití do 23 kg / 125 cm (ve srovnání s jinými isofix. sedačkami může malý pasažér cestovat až o 2 roky déle!)

Axkid Minikid 2 2020, 2022/2023 - použití do 25 kg

Axkid Minikid 3 - použití do 36 kg /125 cm

Axkid Minikid 4 - použití do 36 kg /125 cm

Axkid Move - použití do 25 kg

Avionaut Sky - použití do 25 kg / 125 cm

Joie i-Prodigi Signature - použití do 23 kg / 125 cm

BeSafe Stretch - použití do 36 kg / 125 cm

BeSafe Stretch B - použití do 36 kg / 125 cm

Britax Safe-Way M - použití do 36 kg / 125 cm

Britax Max-Safe Pro - použití do 36 kg / 125 cmAutosedačky instalované proti směru jízdy umí zachránit život.

Skutečné příběhy, kde protisměrka zachránila dětský život naleznete zde:


Jsou tu bohužel i smutné příběhy, které by nám měli pomoci v rozhodování při výběru autosedačky pro naše děti. Soucítíme s rodinami a děkujeme jim za to, že našli sílu k tomu, aby o své bolesti vyprávěli a pomohli tak ostatním:


Přestože jsou fakta a bezpečnostní výhody autosedaček umístěných proti směru jízdy zřejmé, v Evropě neexistují žádné přísné zákony, které by povinné používání autosedaček umístěných proti směru jízdy upravovaly. V některých evropských zemích však existují předpisy a obecná doporučení.
Pokud chcete vědět, jak je to se zákony týkajícími se autosedaček umístěných proti směru jízdy ve vaší zemi, doporučujeme podívat se na tento odkaz: https://rearface.com/V zájmu bezpečí svého dítěte zvolte autosedačku, která umožní cestování proti směru jízdy co nejdéle je to možné !!!


Zdrojem výzkumu 5x bezpečnějšího protisměru, jsou nezávislé studie skutečných dopravních nehod provedené automobilkou Volvo a pojišťovnou Folksam, které ukazují, že dítě, až do věku 4 let, má pětkrát větší naději přežít nebo se vyhnout vážným zraněním, jestliže sedí proti směru jízdu namísto po směru. Studie dopravních nehod od Volva ukazují, že mezi dětmi sedícími proti směru jízdy ve věkové skupině 0–4 roky bylo pouze 8 procent zraněno a potřebovalo lékařskou pomoc. Z dětí sedících po směru jízdy jich ve stejné věkové skupině lékařskou pomoc potřebovalo 40 procent.

Cestování malých dětí proti směru jízdy má smysl a jedno je určitě jisté - BEZPEČNOST NAŠICH DĚTÍ JE K NEZAPLACENÍ.


VideoNESPĚCHEJTE!!!

 

Nejbezpečnější způsob přepravy dětí
#protismermasmysl

REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
01. 01. 2024

Přejeme všem bezpečný nový rok 2024.


14. 12. 2023

14.12.2018 jsme pro vás otevřeli první prodejnu Centra autosedaček - v Čestlicích. Dnes již máme prodejen 6 a na jaře příštího roku pro vás otevřeme další. ⭐ Děkujeme, bez vás by to nešlo.


23. 11. 2023

Nevíte si rady, jak vybrat bezpečnou autosedačku pro vašeho malého cestovatele? Autosedačku lze nakoupit na pár kliknutí přes web, ale ... Bez vyzkoušení malému pasažérovi a vašemu autu, se může stát, že vyberete špatně. Udělejte si na výběr čas... přece jen vybíráte bezpečnostní prvek pro svůj malý poklad a přejete si, aby byl v co největším bezpečí. Na našich prodejnách v Praze, Havlíčkově Brodě, Brně a Ostravě vám poradíme s výběrem bezpečné a pohodlné autosedačky. Samozřejmostí je zkouš ...


Axkid Minikid 4
26. 09. 2023

Očekávaná novinka ! Švédská protisměrná autosedačka Axkid Minikid 4 schválená podle nejnovějšího předpisu R129, testovaná ve verzi Plus a umožňující jízdu proti směru jízdy až do 7 let (125 cm a 36 kg) - SKLADEM


13. 08. 2023

Příběh Leonida, možná znáte z našich stránek. Nyní Leonid, spolu s dalšími rodiči, jejichž děti zemřely nebo byly těžce zraněny v autosedačkách, vytváří partnerství, aby s pomocí ANEC, organizace zastupující práva spotřebitelů, podali k EHK OSN kolektivní výzvu.


30. 07. 2023

Ve spolupráci s kolínskou dílnou Spirála pomoci Plus vyrábíme ochranné potahy na autosedačky, bederní pásky a nově i polstrování na bezpečnostní pás auta. Všechny doplňky jsou vyrobeny v České republice.


08. 06. 2023

Tato akce je dárkem pro všechny, kteří se rozhodnou zakoupit pro své dítě bezpečnou protisměrnou autosedačku. Každý zákazník, který u nás zakoupí protisměrnou autosedačku – vajíčko, čistou protisměrku, otočku nebo obousměrku v ceně nad Kč 10.000,- dostane k nákupu sadu bezpečnostních doplňků v ceně Kč 1.990,-, ZDARMA. Sada bezpečnostních doplňků obsahuje: zpětné zrcátko CA, chránič sedadla Klippan, sluneční clony Klippan, značku Dítě v autě CA. Akce platí od 10.6.2023 do 16.7.2023.


26. 05. 2023

Přijďte s námi 1.6.2023 oslavit otevření nové prodejny a Dětský den. Pro děti máme připraven skákací hrad, doprovodný program BESIP se soutěžemi o malé dárečky. Ani dospěláci nepřijdou zkrátka. Mohou zakoupit svým miláčkům vhodnou autosedačku se slevou 15% a popovídat si o bezpečném cestování dětí. I pro ně jsme si připravili zábavu - soutěž o autosedačku Klippan Wego, polštářek Sandini a Klippan sluneční clony. Těšíme se na vás v Havlíčkově Brodě.


15. 05. 2023

Naše webové stránky mají nový modernější vzhled a mnohem lépe se nyní zobrazují na mobilech. Snad se vám také líbí a pokud máte připomínku co ještě vylepšit - napište nám na náš e-mail: info@centrumautosedacek.cz nebo na messenger.


11. 04. 2023

Nabídku jsme rozšířili o 3 bezpečnostní doplňky do auta: zpětné zrcátko, držák tabletu a značku Dítě v autě.


20. 02. 2023

Na blogu najdete článek o končící normě ECE R44, o jejím nástupci normě ECE R129


14. 02. 2023

Na blogu najdete nový článek - Nejbezpečnější způsob přepravy dětí v autě.


31. 01. 2023

Nejsou nám lhostejné osudy dětí. Tentokrát jsme přispěli na vybavení učebny stacionáře Handicap centrum Srdce, o.p.s. Chotěšice.


01. 12. 2022

Do nabídky jsme zařadili dárkové poukazy. DÁRKOVÝ POUKAZ je skvělou volbou, pokud chcete dát svým blízkým nebo známým dárek k Vánocům, narozeninám, narození miminka .... Dárkový poukaz můžeme vystavit na jakoukoliv částku. Stačí nám na e-mail info@centrumautosedacek.cz a o zbytek se již postaráme. Poukaz vám pošleme do e-mailu. Stačí si ho pak jen vytisknout. Pokud budete chtít - doplníme i libovolný text.


01. 11. 2022

V pátek 4.11.2022 pro Vás otevřeme pátou prodejnu v ČR. Prodejna se nachází v pražské čtvrti Vršovice - Bohdalec. Až do 14.11.2022 pro Vás budou připraveny zajímavé slevy (až 20%) na vybrané autosedačky. Rezervační systém je již k dispozici, můžete si zarezervovat termín konzultace. Těšíme se na Vás.


18. 10. 2022

Do nabídky jsme zařadili skvělé autosedačky od Swandoo. Mladá značka, která se svými produkty získává skvělá ocenění v bezpečnostních testech.


11. 10. 2022

Oblíbené autosedačky Klippan Dinofix a Klippan Opti129 v limitované edici Topgreen jsou novinkou v naší nabídce.


26. 09. 2022

Do nabídky jsme zařadili ochranné potahy na autosedačku Axkid Minikid 2. Šité jsou v České republice, podle našeho návrhu.


Více aktualit