Jak zabavit děti v autě?

Jak zabavit děti v autě?

Batole v autě

Batolata musí mít ze zákona protisměrnou autosedačku - vajíčko. Proč? O tom se dočtete v našem článku zde. A právě proto, že jsou k rodiči zády a nemohou pozorovat mámu nebo tátu při řízení, ztrácí pocit emoční jistoty. Zkrátka a jistě, děti se mohou cítit ztraceně. 

Co s tím?

Řešení je poměrně jednoduché - zrcátko. Jakmile umístíte dítěti do zorného pole zpětné zrcátko, uvidí rodiče a mohou spolu při cestování krásně komunikovat.  A víte, co je ještě fajn tip? Pokud jako rodiče jezdíte společně, děťátku určitě hodně pomůže, když jeden z vás pojede s potomkem vzadu.

Předškolák ve voze

Řekněme si to upřímně - s předškolákem to bývá při cestování už jednodušší než s batoletem (i když samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo). S dítětem školkového věku už můžete hrát různé hry, povídat si pohádky, pouštět audio nahrávky nebo si společně zazpívat. I těchto dětí se týká protisměrná sedačka (ideálně do výšky 125 cm), a proto by mělo být již zmíněné zrcátko samozřejmostí (nebo držák na tablet).

Školák jede

Od zhruba 7let už děti jezdí v posměrné sedačce. Často stačí i pouze to, že vidí na rodiče a už není potřeba dalších aktivit. Nicméně časem i to děti omrzí a potřebují rozptýlení - obzvláště při delších cestách. Můžete využít třeba držák na tablet

a pustit dětem pohádku nebo zapnout interaktivní, výukovou hru. A aby se dítěti jelo opravdu pohodlně, je skvělé využít podložku na nohy - nožičky se jim neodkrví a nebudou je dávat spolujezdci nebo řidiči za hlavu :-)

Takže ať už máte dítě jakéhokoli věku, je důležité myslet na to, aby při jízdě nedělalo skopičiny a nerozptylovalo tak řidiče. Pokuste se nacítit na jeho potřeby a komunikovat, co by mu v autě jeho pobyt ulehčilo.
REZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE  

Aktuality
07. 06. 2024

Začíná období dovolených a Centrum autosedaček ve spolupráci se značkou AXKID si pro vás připravilo jedinečnou akci. Na protisměrné modely AXKID One 2, AXKID Minikid 4 a AXKID Movekid najdete největší slevu, která tu kdy byla a opakovat se nebude. Sleva 20% na všechny dostupné barevné varianty. Platí do vyprodání zásob.


Letecký den s BESIP
15. 05. 2024

1.5.2024 jsme se účastnili ve spolupráci se značkou BESIP na leteckém dni v Náměstí nad Oslavou. Děkujeme


04. 04. 2024

5.-7.4.2024 Vás zveme na veletrh For Kids, kde se na Vás budeme těšit v Hale 2 - C 25


06. 03. 2024

Rádi bychom vás přivítali v nové pobočce, v Hradci Králové, kterou pro vás budeme otevírat 12.3.2024! Velmi se těšíme na vaši návštěvu, kterou si již nyní můžete rezervovat u nás na webu.


01. 01. 2024

Přejeme všem bezpečný nový rok 2024.


Více aktualit